Beschreibung
TUSQ Nut Slot Martin 1 11/16″ Lefty, Martin Style with angled bottom nut slot
Features:
nut for Martin style acoustic guitar
lefthand version
manufactured from TUSQ
blank
angled bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 35.00 mm / 1 3/8″
dimensions (L x W x H) 43.41 mm x 5.79 mm x 9.71 mm / 1 22/32″ x 7/32″ x 3/8″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426322 |
| Topkam lengte | 43.41 mm |
| Topkam breedte | 5.79 mm |
| Topkam hoogte | 9.17 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.