Beschreibung
Very common acoustic nut size.
Features:
nut for acoustic or electric guitar
lefthand version
manufactured from TUSQ
slotted
flat bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 38.00 mm / 1 1/2″
dimensions (L x W x H) 44.96 mm x 4.88 mm x 8.41 mm / 1 3/4″ x 3/16″ x 11/32″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426407 |
| Topkam lengte | 44.96 mm |
| Topkam breedte | 4.88 mm |
| Topkam hoogte | 8.41 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.