Beschreibung
Features:
nut for 12-string guitar
manufactured from TUSQ
slotted
flat bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 37.10 mm / 1 1/2″
dimensions (L x W x H) 44.45 mm x 5.05 mm x 7.47 mm / 1 3/4″ x 3/16″ x 9/32″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426490 |
| Topkam lengte | 44.45 mm |
| Topkam breedte | 5.05 mm |
| Topkam hoogte | 7.47 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.