Beschreibung
TUSQ Nut Blank Martin Style
Features:
nut for Martin style guitar
manufactured from TUSQ
blank
angled bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
dimensions (L x W x H) 48.01 mm x 5.75 mm x 10.67 mm / 1 7/8″ x 7/32″ x 13/32″
10 pieces
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426346 |
| Topkam lengte | 48.01 mm |
| Topkam breedte | 5.74 mm |
| Topkam hoogte | 10.67 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.