Beschreibung
TUSQ Nut Slotted Bass Fender Precision 4 String
Fits Precision-style bass guitars.
Features:
nut for 4-string Fender Precision style bass
manufactured from TUSQ
slotted
curved bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to G 31.75 mm / 1 1/4″
dimensions (L x W x H) 41.91 mm x 3.17 mm x 4.75 mm / 1 21/32″ x 1/8″ x 1 1/4″
10 pieces
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426278 |
| Topkam lengte | 41.91 mm |
| Topkam breedte | 3.17 mm |
| Topkam hoogte | 4.75 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.