Beschreibung
TUSQ Nut Slotted, Tacoma guitars & many other acoustic guitars.
Features:
nut for acoustic or electric guitar
manufactured from TUSQ
slotted
flat bottom
consistent quality
increased harmonic content
ivory white
spacing E to e 36.45 mm / 1 7/16″
dimensions (L x W x H) 43.36 mm x 4.88 mm x 8.35 mm / 1 11/16″ x 3/16″ x 11/32″
1 piece
Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 8719147426360 |
| Topkam lengte | 43.36 mm |
| Topkam breedte | 4.88 mm |
| Topkam hoogte | 8.41 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.