Beschreibung
– Aged XL nut for G- style electric guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– vintage white
– spacing E to e 36.20 mm (1 7/16)
– dimensions (L x W x H) 44.07 mm x 4.98 mm x 9.30 mm (1 3/4 x 3/16 x 3/8)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725102143 |
| Topkam lengte | 43.53 mm |
| Topkam breedte | 4.71 mm |
| Topkam hoogte | 9.37 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.