Beschreibung
– nut for classical guitar
– lefthand version
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 40.64 mm (1 19/32)
– dimensions (L x W x H) 49.00 mm x 4.93 mm x 7.80 mm (1 15/16 x 3/16 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725101252 |
| Topkam lengte | 49.00 mm |
| Topkam breedte | 4.93 mm |
| Topkam hoogte | 7.80 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Klassiek gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.