Beschreibung
– nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 39.50 mm (1 9/16)
– dimensions (L x W x H) 46.48 mm x 4.75 mm x 8.66 mm (1 27/32 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100187 |
| Topkam lengte | 46.54 mm |
| Topkam breedte | 4.82 mm |
| Topkam hoogte | 8.60 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.