Beschreibung
– nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 38.10 mm (1 1/2)
– dimensions (L x W x H) 45.72 mm x 5.26 mm x 8.76 mm (1 13/16 x 7/32 x 11/32)
– 1 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100590 |
| Topkam lengte | 45.72 mm |
| Topkam breedte | 5.26 mm |
| Topkam hoogte | 8.76 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.