Beschreibung
– nut for acoustic guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 38.56 mm (1 2/4”)
– dimensions (L x W x H) 45.80 mm x 5.08 mm x 8.72 mm (1 3/4 x 3/16 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpape
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120857 |
| Topkam lengte | 45.80 mm |
| Topkam breedte | 5.08 mm |
| Topkam hoogte | 8.72 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.