Beschreibung
– nut for guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e: 35.20 mm (1.386)
– dimensions (L x W x H): 43.57 x 5.13 x 8.53 mm (1.715 x 0.202 x 0.336)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725101429 |
| Topkam lengte | 43.57 mm |
| Topkam breedte | 5.13 mm |
| Topkam hoogte | 8.53 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.