Beschreibung
– nut for 12-string guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 41.40 mm (1 5/8)
– dimensions (L x W x H) 48.18 mm x 4.95 mm x 8.25 mm (1 29/32 x 3/16 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100071 |
| Topkam lengte | 48.18 mm |
| Topkam breedte | 4.95 mm |
| Topkam hoogte | 8.25 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.