Beschreibung
– nut for 5-string bass
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing B to G 37.69 mm (1 15/32)
– dimensions (L x W x H) 46.30 mm x 6.40 mm x 10.49 mm (1 13/16 x 1/4 x 13/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100972 |
| Topkam lengte | 46.30 mm |
| Topkam breedte | 6.40 mm |
| Topkam hoogte | 10.49 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.