Beschreibung
– nut for 4-string bass
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to G 30.41 mm (1 3/16)
– dimensions (L x W x H) 38.77 mm x 3.28 mm x 8.2 mm (1 17/32 x 1/8 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725101467 |
| Topkam lengte | 38.77 mm |
| Topkam breedte | 3.28 mm |
| Topkam hoogte | 8.20 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.