Beschreibung
– nut for 4-string F- style J- style bass
– manufactured from TUSQ
– slotted
– curved bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to G 31.06 mm (1 7/32)
– dimensions (L x W x H) 39.47 mm x 3.25 mm x 4.75 mm (1 9/16 x 1/8 x 3/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725101283 |
| Topkam lengte | 39.47 mm |
| Topkam breedte | 3.25 mm |
| Topkam hoogte | 4.75 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.