Beschreibung
– nut for Vintage F- style guitar
– manufactured from TUSQ
– blank
– curved bottom
– increased harmonic content
– ivory white
– dimensions (L x W x H) 44.45 mm x 3.12 mm x 4.45 mm – 1 3/4 x 1/8 x 3/16
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100026 |
| Topkam lengte | 44.45 mm |
| Topkam breedte | 3.12 mm |
| Topkam hoogte | 4.45 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.