Beschreibung
– nut for M- style acoustic guitar
– manufactured from TUSQ
– blank
– angled bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– dimensions (L x W x H) 48.01 mm x 5.75 mm x 10.67 mm / 1 7/8 x 7/32 x 13/32
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easiacousticly be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725247622 |
| Topkam lengte | 48.01 mm |
| Topkam breedte | 5.74 mm |
| Topkam hoogte | 10.67 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestische gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.