Beschreibung
– nut for classical guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 41.50 mm / 1 5/8
– dimensions (L x W x H) 50.85 mm x 6.38 mm x 9.45 mm / 2 x 1/4 x 3/8
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725061136 |
| Topkam lengte | 50.85 mm |
| Topkam breedte | 6.38 mm |
| Topkam hoogte | 9.45 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Klassiek gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.