Beschreibung
– nut for classical guitar
– manufactured from TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 43.10 mm / 1 11/16
– dimensions (L x W x H) 52.83 mm x 5.97 mm x 9.45 mm / 2 3/32 x 1/4 x 3/8
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725060238 |
| Topkam lengte | 52.75 mm |
| Topkam breedte | 5.93 mm |
| Topkam hoogte | 10.33 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Klassiek gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.