Beschreibung
– nut for 4-string F-style P- style bass
– manufactured from TUSQ
– slotted
– curved bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to G 31.75 mm / 1 1/4
– dimensions (L x W x H) 41.91 mm x 3.17 mm x 4.75 mm / 1 21/32 x 1/8 x 1 1/4
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725060412 |
| Topkam lengte | 41.91 mm |
| Topkam breedte | 3.17 mm |
| Topkam hoogte | 4.75 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.