Beschreibung
NuBone is a derivative of Graph Tech’s highly resonant TUSQ material, manufactured to very close tolerances under high heat and pressure. We use specific ratios that contribute to NuBone’s hardness, workability, appearance, and most importantly, guitar performance. Odorless when sanded, it is strong, outlasting and outperforming plastic. NuBone is the answer! Consistent qualit. Increased harmonic content Ivory white in color Precision slotted nut
Measure Length Width Height E to E
44.07mm 4.98mm 9.30mm 36.20mm
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725100903 |
| Topkam lengte | 43.53 mm |
| Topkam breedte | 4.71 mm |
| Topkam hoogte | 9.37 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Nubone |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.