Beschreibung
– nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Nubone
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– ivory white
– spacing E to e 39.50 mm / 1 9/16
– dimensions (L x W x H) 46.48 mm x 4.75 mm x 8.66 mm / 1 27/32 x 3/16 x 11/32
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725243082 |
| Topkam lengte | 46.54 mm |
| Topkam breedte | 4.82 mm |
| Topkam hoogte | 8.60 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Nubone |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.