Beschreibung
– nut for Schecter style guitars
– lefthand version
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 40.08 mm (1 9/16)
– dimensions (L x W x H) 48.00 mm x 5.95 mm x 8.09 mm (1 7/8 x 1/4 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725103911 |
| Topkam lengte | 48.00 mm |
| Topkam breedte | 5.98 mm |
| Topkam hoogte | 8.09 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.