Beschreibung
– XL nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 34.67 mm (1 3/8)
– dimensions (L x W x H) 41.15 mm x 6.10 mm x 5.84 mm (1 5/8 x 1/4 x 7/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120529 |
| Topkam lengte | 41.15 mm |
| Topkam breedte | 6.10 mm |
| Topkam hoogte | 5.84 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.