Beschreibung
– XL nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 38.00 mm (1 1/2)
– dimensions (L x W x H) 44.96 mm x 4.88 mm x 8.41 mm (1 3/4 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120246 |
| Topkam lengte | 44.96 mm |
| Topkam breedte | 4.88 mm |
| Topkam hoogte | 8.41 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.