Beschreibung
– XL nut for acoustic and electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 36.45 mm (1 7/16)
– dimensions (L x W x H) 43.36 mm x 4.88 mm x 8.35 mm (1 11/16 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120239 |
| Topkam lengte | 43.36 mm |
| Topkam breedte | 4.88 mm |
| Topkam hoogte | 8.41 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.