Beschreibung
– XL nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing E to e 36.83 mm (1 7/16)
– dimensions (L x W x H) 43.43 mm x 4.70 mm x 9.78 mm (1 23/32 x 3/16 x 3/8)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120499 |
| Topkam lengte | 43.40 mm |
| Topkam breedte | 4.74 mm |
| Topkam hoogte | 9.75 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.