Beschreibung
– XL nut for ST and TE style electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 41.58 mm (1 5/8)
– dimensions (L x W x H) 49.53 mm x 3.23 mm x 5.61 mm (15/16 x 1/8 x 7/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120512 |
| Topkam lengte | 50.29 mm |
| Topkam breedte | 3.23 mm |
| Topkam hoogte | 5.64 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.