Beschreibung
– nut for F style electric guitar
– lefthand version
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– curved & flat bottom
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 34.62 mm (1.363)
– dimensions (L x W x H) 42.85 mm x 3.25 mm x 5.03 mm (1.687 x 0.128 x 0.198)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120581 |
| Topkam lengte | 42.93 mm |
| Topkam breedte | 3.26 mm |
| Topkam hoogte | 5.08 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.