Beschreibung
– XL nut for guitar or bass
– manufactured from Black TUSQ
– blank
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– dimensions (L x W x H) 48.84 mm x 4.90 mm x 7.78 mm (1 15/16 x 3/16 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120451 |
| Topkam lengte | 48.90 mm |
| Topkam breedte | 4.90 mm |
| Topkam hoogte | 7.74 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.