Beschreibung
– nut for guitar or bass
– manufactured from Black TUSQ
– blank slab
– flat bottom
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– dimensions (L x W x H) 63.50 mm x 3.22 mm x 8,14 mm (2 1/2 x 1/8 x 5/16)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120437 |
| Topkam lengte | 63.50 mm |
| Topkam breedte | 3.17 mm |
| Topkam hoogte | 7.92 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.