Beschreibung
– XL nut for G style guitar
– manufactured from Black TUSQ
– blank
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– dimensions (L x W x H) 46.67 mm x 4.85 mm x 10.59 mm (1 13/16 x 3/16 x 13/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725244072 |
| Topkam lengte | 47.34 mm |
| Topkam breedte | 4.85 mm |
| Topkam hoogte | 9.19 mm |
| Afwerking | Onbewerkt |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Electrisch gitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.