Beschreibung
– XL nut for 6-string bass
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing B to C 42.73 mm (1 11/16)
– dimensions (L x W x H) 51.74 mm x 4.78 mm x 9.09 mm (2 1/32 x 3/16 x 11/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120093 |
| Topkam lengte | 51.74 mm |
| Topkam breedte | 4.78 mm |
| Topkam hoogte | 9.09 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.