Beschreibung
– XL nut for 5-string bass
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing B to G 36.58 mm / 1 7/16
– dimensions (L x W x H) 45.72 mm x 3.25 mm x 7.04 mm (1 13/16 x 1/8 x 9/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– impregnated with PTFE
– increased harmonic content
– improved tuning
– black
– spacing B to G 36.58 mm / 1 7/16
– dimensions (L x W x H) 45.72 mm x 3.25 mm x 7.04 mm (1 13/16 x 1/8 x 9/32)
– 1 piece
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725120666 |
| Topkam lengte | 45.72 mm |
| Topkam breedte | 3.25 mm |
| Topkam hoogte | 7.04 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Basgitaar |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.