Beschreibung
– XL nut for acoustic or electric guitar
– manufactured from Black TUSQ
– slotted
– flat bottom
– consistent quality
– increased harmonic content
– improved tuning
– impregnated with PTFE
– black
– spacing E to e 35.00 mm / 1 3/8
– dimensions (L x W x H) 43.00 mm x 6.00 mm x 8.88 mm / 1 11/16 x 1/4 x 11/32
– luthier’s pack
– 10 pieces
– Note: All Graph Tech nuts and saddles are slightly long and wide to ensure extra room to achieve a perfect fit for your guitar. This extra material can easily be removed with fine grit sandpaper.
| Merk | Graph Tech |
|---|---|
| EAN | 702725244218 |
| Topkam lengte | 43.00 mm |
| Topkam breedte | 6.00 mm |
| Topkam hoogte | 8.88 mm |
| Afwerking | Gegleufd |
| Materiaal | Tusq |
| Instrument | Akoestisch/Electrisch |






Rezensionen
Es gibt noch keine Rezensionen.